20.7 C
Pristina
Monday, August 8, 2022

Gazetari nga Tirana ofendoi kosovarët, ky ishte reagimi i Milaim Zekës: Hajvanillak

Gazetari nga Shqipëria, Bledi Mane, të hënën i ka ofenduar kosovarët duke thënë se ““nuk e përdorin vajin e ullirit”.

“Ende jeni te pleskavica dhe lakra”, ka ofenduar ai.

Por aty në studio ishte gazetari kosovar, Milaim Zeka i cili deklaratën e gazetarit e ka cilësuar si puro racizëm.

“Ajo që e the është puro-racizëm dhe puro-hajvanllak nga goja jote”, i ka thënë Zeka.

Më pas Mane i tha Zekajt se “ndoshta planifikon të kandidosh për deputet dhe të duhen disa duartokitje”.

Por Zeka ia kthehu me “Jo”, ‘ju çfarë po thoni është racizëm”.

 

Të fundit
Lajme të lidhura