8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Gazetari e teston marrëveshjen, hyn me letërnjoftim në territorin e Serbisë (VIDEO)

Gazetari Drin Demiri ka raportuar nga territori i Serbisë, teksa tha se nuk i është lëshuar asnjë dokument shtesë nga pala serbe për kalimin e kufirit me letërnjoftim të Kosovës.

- Advertisement -

Ai tha se kalimin e kufirit Kosovë – Serbi në pikëkalimin kufitar në Jarinjë e bëri pa asnjë problem dhe nuk pati asnjë pyetje tjetër shtesë, njofton Klankosova.tv.

Një masë e tillë do të respektohet edhe nga autoritetet kosovare të cilët ishin në pritje për një informatë të tillë nëse pala serbe po e respekton marrëveshjen.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -