14.4 C
Pristina
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -

Gashi-Matoshit: Shërbëtor i hajdukave, analisti matEshi

Shkëlzen Gashi i ka replikuar Halil Matoshit, për një deklaratë që ai e ka bërë sot gjatë ditës.

“Kosova nuk ka përjetu kurrë çoroditje ma të madhe të politikës dhe të etikës së pushtetit – paska thanë shërbëtori i hajdukave analisti matEshi”, ka shkruar Gashi.

- Advertisement -

Më herët, Matoshi e ka komentuar fotografinë e Albin Kurtit ulur në bakën e njërës nga shkollat në Podujevë.

“Sa pamje bizarre, jokreative e të shkreta”, ka shkruar Matoshi, transmeton Gazeta Insajderi.

- Advertisement -

Tutje ai ka thënë “çoroditje ma t’madhe të politikës dhe etikës së pushtetit, Kosova nuk ka përjetu kurrë”!

“Pushteti i ri” po instalon “Njeriun e ri” – simas modelit të Enver Hoxhës – tue pretendu se elitat politike, kulturore e Arsimi te munen me u ndrru me militanta të partisë, do gjysha e gjyshe që gërvallën nga monotonia dhe seniliteti. Zavendësimi i mësimdhansave me prindët: As Revolucioni kulturor kinez nuk ishte kujtu”, ka shkruar tutje Matoshi.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -