-0.7 C
Pristina
15 Janar, 2021 - 15:16

Ganimete Musliu shpërthen kundër Luljeta Aliut: Zgërdhiju mjerane, dështake e frustruar dhe e neveritshme

- Advertisement -

Ish-deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu i ka reaguar ashpër opinionistes Luljeta Aliu për deklaratën që ajo ka bërë mbrëmë në emisionin Pressing në T7.

Në një shkrim në profilin e saj në Facebook, Musliu ka thënë se Aliu është “mjerane e gërditshme”.

Ajo të njëjtën e ka quajtur raciste të ndyrë.

Luljeta Aliu ka eskaluar në debatin “Pressing” në T7 ku debatonte me Aridan Kastratin, i cili së fundmi aderoi në PDK.

Ky i fundit i tha Aliut se mënyra si ajo diskuton është tendencë me barazu votuesin e PDK-së me një të Kralevës në Serbi, por shtoi se këtë nuk e tolerojnë.

E këtu Aliu eskaloi duke thënë se “pse po e ofendon Kralevën”

Kastrati reagoi duke i thënë se po i ofendon mbi 200 mijë votues të PDK-së, duke i konsideruar si njerëz të barabartë me serbët e Kralevës në Serbi.

Të fundit

Të tjera nga rubrika