fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Gafa e VV’së, Kijevën e Malishevës e quajnë si qytetin ukrainas: Kiev

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kësaj radhe, VV është kapur në aspektin e infrastrukturës dhe rrugët e shtruara nga Qeveritë e kaluara, e që sipas partisë në pushtet, proceset e tenderimit dhe realizimit ishin përcjellë me favorizime e korrupsion të madh.

Kjo parti në videon e publikuar është krenuar me disa rrugë të shtruara në veri, ani pse nuk është parë në terren ndonjë ndryshim infrastrukturor, përveç një ure të shkurtër që kryeministri Kurti e inauguroi me një krenari të paparë.

- Advertisement -

Por për më shumë, VV ia ka huqur keq edhe emërtimit të fshatit Kijevë në Malishevë. Këtij fshati, ata i referohen Kiev, sikur që quhet kryeqyteti i Ukrainës në versionin rus. Ukrainasit e quajnë kryeqytetin e tyre Kyiv./Lajmi.net

- Advertisement -

Të fundit

Loshi: Momenti ka ardhur, vetëm kjo gjë mund ta shpëtojë Kurtin nga Asociacioni, ose historia s’do ta faIë!

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Liri Loshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, mund të shpëtojë, vetëm nëse...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -