8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

‘Frizeri’ i Vetëvendosjes bëhet profesor

- Advertisement -

Personazhi tashmë i njohur për publikun, frizeri Armend Gashi është kthyer në figurë me ndikim në Vetëvendosje për shkak të zanatit të tij, shkruan Demokracia.com.

- Advertisement -

Pasi atij iu punësua bashkëshortja në një pozitë të rëndësishme në Ministrinë e Drejtësisë që udhëhiqet nga Albulena Haxhiu, Demokracia.com ka zbuluar se edhe vetë frizeri i Albin Kurtit, Albulena Haxhiut dhe figurave të tjera të Vetëvendosjes, u punësua në Qendrën e Kompetencës “Shtjefën Gjeçovi”, si profesor i floktarisë, në një konkurs të shpallur nga ministria e Nagavcit.

Se frizeri Armend Gashi punon në “Shtejfën Gjeçovi”, këtë për Demokracia.com e ka konfirmuar edhe drejtori i kësaj qendre, Blerim Gërvalla.

- Advertisement -

“Po, është punësuar gati që 6-7 muaj diçka…, si instruktor i profilit të floktarisë”, ka konfirmuar Gërvalla për Demokracia.com.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -