17.8 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022

Frikë nga përshkallëzimi/ NATO zbulon avionin ushtarak rus mbi qiellin evropian

Pamjet e rralla nga kabina e avionëve të NATO-s kanë zbuluar afrimin jashtëzakonisht me avionët ushtarakë rusë mbi qiellin evropian.

Një pilot çek gjatë ushtrimeve të rregullta ka hasur në aeroplanin rus dhe ka ndarë imazhe nga kabina e tij. Avionët e aleancës kanë fluturuar duke ia ndërprerë rrugën për më afër.

Marrëdhëniet mes NATO-s dhe Rusisë janë përkeqësuar që kur Moska pushtoi Ukrainën në shkurt dhe ekziston frika se një gabim në ajër mund të çojë në një përshkallëzim të rrezikshëm.

Të fundit
Lajme të lidhura