29.8 C
Pristina
Wednesday, August 17, 2022
- Advertisement -

Fotografia e moçme, kur Hashim Thaçi e Fatmir Sejdiu protestonin së bashku në Prishtinë

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 janë shpalosur disa fotografi të vjetra, të protestavë të vitit 1992 në Prishtinë nga fotoreporteri Ilir Bylykbashi.

Në një fotografi të vjetër shihen dy ish-presidentët e vendit, Hashim Thaçi dhe Fatmir Sejdiu duke protestuar së bashku.

- Advertisement -

Në pankartën të cilën e mbante Thaçi shkruante ‘Rrnoft Universiteti i Kosovës’. Para Thaçit, shihet Fatmir Sejdiu.

Në këtë fotografi shihet edhe ish-rektori i Universiteti të Prishtinës, Mujë Rugova.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -