28.7 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Fotografi e rrallë: Portreti i Ibrahim Rugovës shfaqet në takimin Zelensky -Metsola

- Advertisement -

Kryetarja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola ka pritur sot në Bruksel presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Metsola ka publikuar në profilin e saj zyrtar një fotografi me presidentin ukrainas ku në prapavijë shihet ish-presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova.

- Advertisement -

“Së bashku, për liri, paqe dhe fitore”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë se në vitin 1998 Parlamenti Evropian Ibrahim Rugovën e kishte laureuar me çmimin Sakharov.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -