16.1 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Foli me tone anti-shqiptare, ministrja britanike në telashe – ja çfarë pritet

- Advertisement -

Të rekomanduara

Suella Braverman, ministrja për çështjet e brendshme në Angli që foli me tone të forta ne parlament për “pushtimin nga shqiptarët”, duket se ka telashe me ligjin.

Harry Yorke, zëvendës editori i çështjeve politike në “Sunday Times”, të cilit i referohet Top Channel, ka zbuluar se Breverman kërkoi ndihmën e një nëpunësi civil për të shmangur një gjobë për ecje me shpejtësi me makinë dhe për mos-heqjen e pikëve në patentë.

Që ajo mos të shkonte në një kurs të detyrueshëm për rritjen e shkallës së ndërgjegjshmërinë për drejtim automjeti pas këtyre shkeljeve, kërkoi që kursin ta zhvillonte e vetme one to one.

- Advertisement -

Kjo për mos t’u ulur me persona të tjerë e për të mos u diskredituar.

Ky veprim i Suella Breverman, shkruan “Sunday Times”, ngre një sërë pyetjesh nëse ajo ka thyer kodin ministerial.

Në shkrim theksohet se Suella Breverman ia kërkoi këtë favor një nëpunësi civil, por ai refuzoi ta ndihmonte.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë