3.3 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

Flet babai i Aurona Pelajt, tregon për gjendjen e saj shëndetësore

Babai i ish-infermieres, Aurona Pelaj ka folur për T7, i cili ka dhënë disa detaje se si e ka kuptuar për rastin. Video e cila është publikuar në rrjetet sociale shfaqnin një infermiere 23-vjeçare teksa e rrihte një grua të moshuar, të sëmurë e krejt të pambrojtur në një qendër për përkujdesjen e këtyre personave në Pejë. Të paktën dy punonjëse tjera të kësaj qendre argëtoheshin me aktin dhe ishin kujdesur që atë ta incizonin me telefon.

- Advertisement -

Ai ka folur edhe për gjendjen e vajzës së tij, për të cilën thotë se është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ai tha se anipse ka kërkuar falje, është shumë i shqetësuar me krejt çka ka ndodhë.

“Kur jam ardhe prej pune kane thane qe 10 minuta ka ndodhe ky rast. Tash une n2 e kryje punen dikun 2:10-2:15 kish pas kry ky rast. Aiii sa jam shqetesu, shume sdi qysh bene ndryshe edhe pse kam kerku falje, marre”, tha ai.

- Advertisement -

Tutje, ai tha se sot ka angazhuar një avokat për rastin.

“Sot kam shku ne Polici e kam angazhu nje avokat, keq osht”.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -