4.5C
Pristina
4 Mars, 2021 - 00:14

Fitim Haziri i VV-së e deklason Agim Veliun e LDK-së në sondazhin e fundit

Ditëve të fundit janë duke u bërë sondazhe online rreth kandidatëve për deputetë nga partitë e ndryshme në Kosovë.

Një sondazh i një media lokale në Podujevë, i bërë para disa ditësh, ka nxjerr në garë Agim Veliun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu dhe atë tëLëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri.

Të dy vijnë nga rajoni i Podujevës dhe në sondazh, për Fitim Hazirin e VV-së kanë votuar 96% të të përgjigjurve, teksa për Agim Veliun 4%.

Të fundit

Të tjera nga rubrika