-4 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 10:23

Fillon të zbulohet lista e Osmanit brenda LVV-së, djali i themeluesit të LDK-së do të jetë kandidat për deputet

Sot u nënshkrua koalicioni para-zgjedhor i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Iniciativës së Vjosa Osmanit.

- Advertisement -

Indeksonline ka mësuar se njëri nga kandidatët për deputetë nga Iniciativa e Vjosa Osmanit në listën me LVV-në është, Dardan Velija.

Ai është djali i themeluesit të LDK-së, Islam Velisë.

Eksperti Dardan Velija i bashkohet iniciatives se Vjosa Osmanit. Ndryshe Velija është djali i themeluesit te LDK-se, z.Islam Velise.

Ai ka studiuar në “London School of Economic” në lëmin e Qeverisjes Evropiane.

Të fundit

Të tjera nga rubrika