5.8 C
Pristina
22 Janar, 2021 - 10:12

Fillon seanca për votimin e Buxhetit: Të gjitha partitë janë deklaruar pro, me përjashtim të VV’së

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, ku pritet të miratohet projekt-buxheti për vitin 2021.

Përveç kësaj pike, deputetët sot në rend dite për miratim kanë edhe disa marrëveshje ndërkombëtare.

Kjo seancë, ka ardhur me kërkesë të LDK’së të nënshkruar nga 40 deputetë.

Miratimin e buxhetin për vitin e ardhshëm kanë shprehur vullnetin ta votojnë gjitha grupet parlamentare, me përjashtim të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kujtojmë se seanca e jashtëzakonshme ka ardhur pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për paligjshmërinë e qeverisë Hoti dhe dërgimin e vendit në zgjedhje të parakohshme.

Të fundit

Të tjera nga rubrika