5.8 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022
- Advertisement -

FiImohet fenomeni i rraIIë natyror, e frikshme ajo që ndodhi në New York

Një fenomen i rrallë natyror është filmuar në Nju Jork.

- Advertisement -

Një qytetar ka arritur të filmojë bubullima në një stuhi bore, e cila njihet ndryshe si “Thundersnow”.

Thundersnow është pikërisht ajo që sugjeron emri – një stuhi me dëborë.

Por versioni dimëror i një stuhie është shumë më pak i shpeshtë se stuhitë e pranverës dhe verës me të cilat janë mësuar shumica e njerëzve.

- Advertisement -


Kjo është për shkak se krijimi i bubullimave dhe vetëtimave kërkon sasi të konsiderueshme të paqëndrueshmërisë atmosferike, gjë që kërkon ajër të ngrohtë. Kjo është e mjaftueshme në pranverë dhe verë, por jo aq shumë gjatë stuhive të borës së dimrit.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -