fbpx
7.5 C
Pristina
5 Dhjetor, 2021 - 21:26

FFK në bisedime me Donadonin – ish trajneri i Italisë i interesuar t’i drejtojë Dardanët

Rekomandime

Çështja e trajnerit të ardhshëm të Kosovës vazhdon të jetë e hapur.

Pas shumë emrave si Gliha, Magath e Carlos, tashmë po përmenden edhe emra të rinj.

Sipas raportimeve të ‘Dukagjini’, Federata e Futbollit e Kosovës është tashmë në bisedime me Roberto Donadonin.

Trajneri italian thuhet të ketë shfaqur interesim për të marrë drejtimin e kombëtares Dardane.

Donadoni është 58 vjeçar dhe më parë ka drejtuar skuadra të njohura si Napoli, Parma por edhe kombëtaren e Italisë.

Më shumë artikuj

Të fundit