13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Fermeri nga Istogu që mban 500 dele, thotë se jeta në fshat është e bukur

- Advertisement -

Të rekomanduara

Që kur kishte vetëm 10 vjet, filloi të kujdeset për bagëti. Dhe kështu, Gion Musolli nga Istogu githë jetën e tij ia ka kushtuar punëve të fshatit.

Ai kujdeset për 500 delet që ka dhe thotë se jeta në fshat është e bukur.

- Advertisement -

Por, ajo që po e shqetëson 48-vjeçarin është ikja e të rinjve nga Kosova.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë