18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Fenomeni i çuditshëm i motit në Australi, grumbuj peshqish bien nga qielli

- Advertisement -

Një qytet australian po po merr vëmendjen e titujve kryesorë të gazetave, pasi një fenomen i çuditshëm i motit pa peshq që bien nga qielli.

- Advertisement -

Lajamanu – i vendosur pranë shkretëtirës Tanami, nuk e ka parë të ndodhë për më shumë se një dekadë deri më tani, kur një tornado thithi peshqit nga lumenjtë.

Banorët thonë se shumë nga peshqit ishin ‘ende gjallë’ kur u ulën me milje larg dhe u zhvendosën në pellgje për t’i ndihmuar ata të mbijetonin.

- Advertisement -

Disa fëmijë dyshohet se i kanë marrë për t’i mbajtur si kafshë shtëpiake.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -