17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Fëmijë kosovarë me flamuj, simbole të UÇK-së e shqiponje në ndeshjen e Man Cityt ndaj skuadrës serbe

- Advertisement -

Manchester City është duke e zhvilluar sonte ndeshjen e parë për sezonin 2023/24 në Ligën e Kampionëve.

Kampioni në fuqi evropian për kundërshtar ka skuadrën nga Serbia, Crvena Zvezda.

- Advertisement -

Ndeshja është duke u zhvilluar në “Etihad Stadium”, aty ku prezent ka edhe tifozë kosovarë.

Disa fëmijë të një familje nga Kosova, që jeton në qytetin e Manchesterit, janë parë me flamurin e shtetit tonë, si dhe me simbole të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

- Advertisement -

Ata gjithashtu bënë shqiponjën me duar./Express

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -