15.1 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Fatmir Shehollit i dështon surpriza për Ana Bërnabiqin, e guximshme ajo që deshi ta bëjë

Analisti kosovar dhe drejtori i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike ka bërë me dije se nuk arriti ta takonte kryeministren serbe, Ana Bërnabiq dhe tia bënte surprizen e paralajmëruar.

- Advertisement -

“Sot deshtëm që kryeministres së Sërbis Ana Brnabiq t’ia dorëzojm Kushtetuten e Republikës së Kosovës dhe ti urojm mirëseardhjen në shtetin demokratik të Kosovës. Mirëpo, aq shumë sigurim rreth saj thua ti që ka shkuar në folen e talibanëve e jo në mesin e sërbve të Kosovës 😊!
Frika nga demokracia është si ferri!”, ka njoftuar ai përmes një postimi në facebook.

Sheholli ka lënë të kuptohet se surpriza ishte ndërlidhur me deklaratën fyese të Ana Bërnabiq e cila ka deklaruar me 2019 se “shqiptarët kanë zbritur nga pylli”.,

Siç ka treguar për Danas, Instituti të cilin e drejton do ta realizonte surprizën për Bërnabiqin, dhe një gjë e tillë do të realizohet në rast se s’do t’i pengohej që ta realizonte atë. Por, nuk ia arriti.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -