19 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Facebooku me platformë të re, 15 dollarë në muaj për shtim të sigurisë

- Advertisement -

Facebooku po e lanson një produkt të ri në treg që ka të bëjë me sigurinë.

Kreu i Metaverse, Mark Zuckerberg, shkroi të dielën se platforma “Meta Verified” do të ofrojë siguri për llogaritë, verifikim të tyre dhe rritje të autencitetit.

- Advertisement -

Kjo do të kushtojë 12 dollarë në muaj në versionin e uebit, ndërsa 15 dollarë në muaj për Ios.

Një shërbim abonimi që ju lejon të verifikoni llogarinë me një ID të qeverisë, të merrni simbolin e kaltër, mbrojtje shtesë nga imitimi i llogarive që pretendojnë se jeni ju dhe merrni qasje të drejtpërdrejtë në mbështetje të klientit…Do të lansojmë në Australi dhe Zelandën e Re këtë javë dhe në vende të tjera së shpejti”, shkroi Zuckerberg.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -