8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Eurodeputeti, Vuçiç-it: Pse kërcënon, a s’ke mesuar asgjë nga historia?

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Veriun e Kosovës, duke e akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, për përshkallzim të situatës.

- Advertisement -

“Pse e kërcënoni fqinjin tuaj vazhdimisht”, a nuk keni fare sens për mësimet që na i jep historia?”, e ka pyetur Mandl Vuçiç-in.

Ai ka kërkuar që kreu i shtetit serb t’i shkëpus lidhjet me Rusinë.

“Pse Serbia nuk tërhiqet nga të gjitha lidhjet me Putinin dhe Rusinë”, ka vijuar me pyetje Mandl për Vuçiçin?.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -