15.2 C
Pristina
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -

Eskalon situata, mësimdhënësit tentojnë ta suImojnë Rrahman Jasharajn

Përplasje brenda sindikatës së arsimit, disa mësues kërkuar listim të mësimdhënëseve pro dhe kundër fillimit të procesit mësimor.

Disa mësues janë deklaruar kundër grevës dhe pikërisht këtu ka filluar përplasja edhe verbale derisa Këshillin Grevist ishin duke e lëshuar klasën nga shkolla “Ismail Qemali” në Prishtinë.

- Advertisement -

Disa prej tyre iu janë ‘hasuar’ kreut të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj.

raporton Ekonomia Online.

Mësuesja-Jasharajt: Nuk të kam qef po të respektoj, të lutem kthena në shkolla

- Advertisement -

 

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -