10 C
Pristina
Wednesday, February 21, 2024

Eskalon protesta e PSD-së e OVL-UÇK-së, Policia arreston Dardan Molliqajn e Nol Nushin

- Advertisement -

Pas hedhjes së mjeteve tymuese dhe shpërthyese, disa protestues janë arrestuar tek protesta kundër vizitës së Kryetares së Dhomave të Specializuara të Kosovës, Ekaterina Trendafilova.Në mesin e të arrestuarve është kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj dhe aktivisti i PSD-së, Nol Nushi.

- Advertisement -

Policia për të shpërndarë protestuesit ka hedhur gaz lotsjellës.Në këtë protestë, PSD-ja ka thënë se Trëndafilova nuk është e mirëseardhur në Kosovë.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -