fbpx
-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Erdogani i del në krah Putinit/ Akuzon Perëndimin dhe Shtetet e Bashkuara për sulme ndaj Rusisë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Presidenti turk Erdogan tha se Perëndimi dhe Shtetet e Bashkuara po sulmojnë Rusinë pothuajse pa kufi, duke përkrahur Putinin agresor, raporton Milliyet.

“Rusia nuk është një shtet i zakonshëm, është një shtet i fuqishëm. Natyrisht, Perëndimi, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, sulmon Rusinë pothuajse pa kufizim. Përballë gjithë kësaj, Rusia, natyrisht, po reziston”, tha presidenti turk.

- Advertisement -

Sipas tij, Turqia po përpiqet të kuptojë se si ta zgjidhë situatën në Ukrainë. Ankaraja beson se dialogu është mënyra më e mirë për të zgjidhur konfliktin, theksoi Erdogan.

- Advertisement -

Të fundit

“A e ka Kurti gati letrën e dorëheqjes?” – kjo është përgjigjia e Kusari-Lila

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk e ka ndërmend të dorëhiqet,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -