-8.4 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 18:53

Emocionuese: Momenti kur babë e bir nxirren të gjallë nga rrënojat e tërmetit / VIDEO

- Advertisement -

Pamje tragjike nga qyteti kroat Petrinja, i goditur sot nga një tërmet i fuqishëm prej 6.2 ballë të shkallës rihter.

Deri tani raportohet për vetëm një viktimë, një 12 vjeçare, ndërsa mediet vendase kanë publikuar pamjet e momentit kur babë e bir nxirren të gjallë nga rrënojat.

Edhe pse në shok, që të dy gëzojnë shëndet të mirë.

Sipas mediave kroate, në qytetin Petrinja, që është edhe epiqendra e tërmetit, përveç ndërtesave të tjera, janë rrënuar një spital dhe një azil.

Kliko këtu për ta parë videon

Të fundit

Të tjera nga rubrika