fbpx
1.3 C
Pristina
E enjte, 26 Janar, 2023

Ekspertët: Rusia do të shpërbëhet në 10 vitet e ardhshme

Duhet Lexuar

Rusia siç e njohim aktualisht mund të mos mbijetojë në dekadën e ardhshme, sipas një sondazhi të ri të kryer nga Këshilli Atlantik.

Sondazhi me 167 ekspertë, të cilët ndanë njohuritë e tyre se si mund të duken gjeopolitika, lëvizjet sociale dhe politike në 10 vitet e ardhshme, deklaruan se Federata Ruse është në rrezik të mos mbijetojë në gjendjen që është aktualisht.

- Advertisement -

Sondazhi zbuloi se 40% e ekspertëve parashikuan se Rusia do të shpërbëhej deri në vitin 2033 “për shkak të revolucionit, luftës civile, shpërbërjes politike ose ndonjë arsye tjetër”.

Ndërkohë, 46% e të anketuarve prisnin që Rusia ose të bëhej një “shtet i dështuar” brenda një dekade ose “të shpërbëhej” deri në vitin 2033.

- Advertisement -

Të fundit

Përfshihet nga flakët objekti i Ushtrisë së Kosovës

Është përfshihet nga flakët një objekt i FSK-së në Komunën e Istogut. Pamje nga atje: Insajderi ka kontaktuar Policinë e Kosovës...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -