15.2 C
Pristina
Friday, September 29, 2023

“Ekskluzive: sot Albini e pranon Asociacionin”/ Rron Gjinovci “thumbon” kritikuesit e kryeministrit

- Advertisement -

Analisti Rron Gjinovci nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Facebook ka komentuar në një mënyrë mjaft interesante takimin ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Sebisë, Aleksandër Vuçiq në Bruksel.

- Advertisement -

Gjinovci në postimin e tij ka publikuar një video të shkurtër ku me ironi thotë se sot kryeministri Kurti e pranon Asociacionin.

Madje sipas Gjinovcit kjo po ndodhë për të tetën herë me radhë.

- Advertisement -

“Ekskluzive: sot Albini e pranon Asociacionin”, shkruan Gjinovci mbi videon e postuar.

Ndryshe, tashmë kanë nisur takimet në Bruksel.

- Advertisement -

Fillimisht, palët janë takuar veç e veç me përfaqësuesit e BE-së, ndërsa më vonë pritet edhe takimi direkt Kurti-Vuçiq.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -