18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Ekipi që po hetohet për trukim me ndeshje, kupën e çonte në xhami

- Advertisement -

Skuadra e Llapit është duke u hetuar për kurdisje të katër ndeshjeve në Superligën e Kosovës. Mbrëmë shkrimet e mediave në Francë, shpalosën një skandal të radhës për futbollin e Kosovës.

Klubi që dikur çonte Kupën e Kosovës për ta falur xhumanë, është duke u hetuar për këto kurdisje. E ajo është Llapi nga Podujeva, shkruan Lajmi.net.

- Advertisement -

Një nga ndeshjet që po cilësohet si e kurdisur është ajo mes Llapit dhe Feronikelit, ndeshje kjo që ishte mbyllur me fitore të vendasve me rezultatin 4-2.

Kujtojmë që Prokuroria Themelore para disa minutave tregoi se është duke hulumtuar në lidhje me rastin që po diskutohet në mediat e huaja.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -