17.8 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022

Edi Rama takohet me Klitschkon në Kiev

Gjatë vizitës që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po e bën në Ukrainë, ai është takuar edhe me kryetarin e Kievit dhe ish-kampionin e botës në boks, Vitaliy Klitschkon.

Kjo është bërë e ditur nga kryetari i Tiranës, Erion Veliaj.

“Më pëlqen të shoh dy peshat e preferuaratë rënda së bashku në Ukrainë – miq, sportistë dhe liderë të botës së lirë të shekullit të 21-të: boksieri Kryebashkiaku i Kievit Vitaliy Klychko dhe Kryeministri i Shqipërisë së basketbollit, Edi Rama”, ka shkruar Veliaj në Twitter.

Vizitën në Ukrainë, Rama po e zhvillon së bashku me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazovic.

Ata gjatë ditës së sotme vizituan zonat e bombarduara nga forcat ruse, kurse në mbrëmje mbajtën një konference për media së bashku me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskin.

Të fundit
Lajme të lidhura