fbpx
-3.6 C
Pristina
E diel, 5 Shkurt, 2023

Edhe në Katar konfirmohet se Libia nuk ka çnjohur Kosovën

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ambasada e Kosovës në Katar ka njoftuar se Ambasadori Fuad Morina është takuar me ambasadorin e Libisë, Mohamed Moustafa Ellafi, me të cilin kanë diskutuar për marrëdhëniet bilaterale dhe mundësitë e fuqizimit të tyre, raporton Express.

Ky takim vjen pas deklaratës së Presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, i cili pretendoi se 9 shtete kanë tërhequr njohjen për Kosovën. Mes shteteve të përmendura ka qenë edhe Libia.

- Advertisement -

“Ambasadori Fuad Morina ka takuar ambasadorin e Libisë, Sh. T. Mohamed Moustafa Ellafi. Gjatë takimit, janë diskutuar marrëdhëniet bilaterale dhe mundësitë për fuqizimin e tyre”, thuhet në njoftim.

Edhe disa shtete të tjera kanë demantuar pretendimet serbe për tërheqje të njohjes.

- Advertisement -

Të fundit

Ky është kosovari, që u deklarua publikisht si anti-amerikan

Ditë më parë një qytetar, i paraqitur si “Hamdiu” në një nga emisionet publike, deklaroi se është anti amerikan,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -