fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

“E zezë dita, kuku për neve…”/ Shpërthen Nezir Kraki ndaj analistëve: Pse Albini nuk i dha diçka Serbisë?

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Profesori shqiptar në Paris, Nezir Kraki ka reaguar me ironi pas takimit të ditës së sotme që u zhvillua në Bruksel.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiq nuk arritën marrëveshje sot në Bruksel.

Për këtë, Kraki ka ironizuar duke thënë se tash Spanja e tërheq njohjen e Kosovës, dhe BE na i rikthen vizat.

- Advertisement -

Ai madje është tallur me analistët të cilët sipas tij, do të debatojnë sonte me temën “Pse Albini nuk i dha diçka Serbisë”?.

Reagimi i plotë:

E zezë dita, kuku për neve tash Spanja e tërhek njohjen që e patëm arrit falë BE-së, edhe vizat na rikthehen tash, edhe statusi kandidat na suspendohet… çka bojnë na tash pa Borellin që 20 vitet e fundit i ka kalu duke e refuzu Kosovën si realitet e si shtet.

Tash sonte vlojnë debatet me temën «Pse Albini nuk i dha diçka Serbisë?»

- Advertisement -

Të fundit

Luftë për të jetuar, 70 orë nën rrënoja, shpëtohet vogëlushi në Turqi, përlot ekipin: Nesër kam shkollë

Historitë njerëzore që zbulohen pas tërmetit në Turqi sa herë që ekipet e shpëtimit arrijnë të nxjerrin një person...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -