4.2C
Pristina
5 Mars, 2021 - 11:10

E rrallë: Shoferi hasi në një lopë të ngrirë pranë rrugës / VIDEO

Një video e një lope që ngriu jo shumë larg rrugës për shkak të kushteve të këqija të motit u shfaq në kanalin YouTube Viral Life.

Në Kazakistan, temperaturat javët e fundit ishin shumë të ulëta, kështu që kjo lopë kishte mbetur e ngrirë në rrugë, transmeton Telegrafi.

Temperaturat ishin deri në -25 gradë Celcius.

Paralajmërimet për stuhi janë lëshuar për 6 rajone të Kazakistanit, raporton Zyra Kombëtare të Motit Kazhydromet.

Rajoni Akmola do të përgatitet për mjegull dhe kushte të rënda atmosferike në vende.

VIDEO

VIDEO

Të fundit

Të tjera nga rubrika