2.2 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

E rëndë: Uji ia “merr” sallonin një familjeje në Skënderaj [PAMJE]

Vërshimet nga shirat rreth e rreth Kosovës nuk kanë të ndalur, shkruan portali Rajoni.org.

- Advertisement -

Shtëpia e Xhafer Bimbashit është vërshuar nga uji, brenda e jashtë.

Uji i ka depërtuar deri në sallon, duke ia mbuluar gjërat materiale esenciale shtëpiake, shporetin etj.

Ky ishte rasti më i tmerrshëm deri më tani i shkaktuar nga vërshimet, dhe do të ishte e udhës nga komuna e Skënderajt të merreshin veprime sa më të shpejta në mënyrë që të gjendej në ndihmë e mbështetje ndaj të prekurve./Rajoni.org/

- Advertisement -

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -