fbpx
-4.7 C
Pristina
E hënë, 6 Shkurt, 2023

E rëndë: Gjermani ia merr jetën kosovarit 31 vjecar në Gjermani

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Mediat gjermane raportojnë se një qytetar me nënshtetësi kosovare është privuar nga jeta nga një gjerman për motive të ulëta.

Shtetasi kosovar ishte i moshës 31-vjeç dhe është dërguar në spital, por nga pIagët e rënda ka ndërruar jetë.

- Advertisement -

Ish-partneri 29-vjeçar me kombësi gjermane, i partneres së kosovarit me kombësi gjermane, është arrestuar.

Krimi ka ndodhur në zonën e Auggener Weg. Sfondi i saktë i krimit është ende i paqartë, policia kriminaIe e Freiburgut ka nisur hetimet.

Nga hetimet e deritanishme të policisë kriminaIe të Freiburgut, rezultoi se i dyshuari 29-vjeçar, i shoqëruar nga një familjar, ditën e krimit ka shkuar në adresën e shtëpisë së ish-partneres së tij. Para pronës është zhvilluar një mosmarrëveshje, gjatë së cilës i dyshuari papritmas ka nxjerrë armën, ka qëIIuar në drejtim të shoqëruesit të ish-partneres së tij dhe më pas është larguar./Albinfo

- Advertisement -

Të fundit

Me kërkesë të Ministrisë turke të Mbrojtjes, Qeveria merr vendim për dërgimin e FSK-së në Turqi

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për dërgimin e një kontingjenti të ushtarëve të FSK-së në Turqi për ndihmë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -