2.6C
Pristina
2 Mars, 2021 - 23:45

E quajnë “Albini i vogël”, sa vota mori?

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Gjyshinca duket se është afër ta siguroj mandatin e dytë si deputet.

I njohur me nofkën “Albini i vogël”, Gjyshinica ka arritur të marr vota të shumta në vendlindjen e tij, Vushtrri.

Sipas mediave lokale, Gjyshinca ka arritur të marr 6218 vota në vendlindjen e tij.

Ai së bashku me Vjosa Osmanin, Glauk Konjufcën dhe Fjolla Ujkanin janë ndër kandidatët më të votuar në qytetin e Vushtrrisë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika