30.3 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

E papritur, Vuçiq jep dorëheqje!

- Advertisement -

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të partisë së tij.

Ai ka paralajmëruar një lëvizje të re më 28 qershor, që është dita e ditën e Vidovdanit – një festë ortodokse poqë nga regjimet serbe është përdorur politikisht për ekspansionzma.

- Advertisement -

Vuçiq ka mbajtur një miting, ku prezent ishte edhe i sanksionuari nga Shtetet e Bashkuara e Amerikës, Miloard Dodik, lideri i serbëve të Bosnje dhe Hercegovinës.

Ishte raportuar më parë për dorëheqjen e Vuçiqit nga partia e tij.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -