4.9C
Pristina
26 Shkurt, 2021 - 04:54

E kujt është kjo veturë në Mitrovicë?

Në qytetin e Mitrovicës është parë një veturë e tipit Mercedes Benz Maybach e cila kushton jashtëzakonisht shtrenjtë.

Thuhet që është e kryetarit të Komunës Jugore të Mitrovicës, Agim Bahtirit, i cili pas AKR’së i është bashkuara Lëvizjes Vetëvendosje të Albin Kurtit.

Maybach ka hyrë në treg në vitin 2013 dhe është një prej veturave më luksoze në botë.

Derisa çmimi i një veture të këtij lloji varion nga 100 mijë deri në 150 mijë euro.

Të fundit

Të tjera nga rubrika