7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

E jashtëzakonshme Nora Gjakova, e mund brenda dy minutave xhudisten serbe dhe kalon në gjysmëfinale

Nora Gjakova ka vazhduar me performancë fantastike në Grand Slamin e Abu Dhabit.

- Advertisement -

Kampionia olimpike e mundi në çerekfinale xhudisten serbe, Marica Perisic, pasi kjo e fundit mori tri penalizime.

Kësisoj, Gjakova kualifikohet në gjysmëfinale, ndërsa aty do të përballet me gjeorgjianen, Eteri Liparteliani.

Në raundin e parë, Gjakova mundi xhudisten nga Koreja e Jugut, Yuna Shin, ndërsa në raundin e dytë eliminoi holandezen, Pleuni Cornelisse.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -