8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

E dhimbshme: Vdes në moshë shumë të re gjimnazistja nga Skenderaj

Gjimnazistja nga Skenderaj, Fjolla Dervishaj, ka ndërruar jetë të premten.

Ajo po vijonte mësimet në gjimnazin “Frang Bardhi” në Mitrovicë. Për vdekjen e saj ka njoftuar vet gjimnazi, të cilët kanë lëshuar edhe një telegram ngushëllimi për familjen Dervishaj.

- Advertisement -

Njoftimi i gjimnazit “Frang Bardhi”:

Telegram ngushëllimi:

E nderuara familja Dervishaj, nxënës dhe mësimdhënës të gjimnazit “Frang Bardhi”, me marrjen e lajmit sot në mëngjes për humbjen e jetës së vajzës suaj, nxënëses sonë F D, ndjehemi thellë të pikëlluar.

- Advertisement -

Andaj, pranoni ngushëllimet tona më të sinqerta për një zemër të mirë që ka pushuar së rrahuri, një shpirt engjëlli që u ngrit në qiell. F do të jetë përherë në kujtimet tona edhe pse jofizikisht.

Pushoftë në paqen e përjetësisë!

Të pikëlluar,

- Advertisement -

Drejtoria e djimnazit “Frang Bardhi” në Mitrovicë

P.S. Varrimi i të ndjerës bëhet sot, më 28.10.2022 ora 16.00 ne varrezat e fshatit Kastriot (Kostërc), Komuna e Skenderajt.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -