11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

E dhimbshme, personi që u ther me thikë për vdekje është 22-vjeçar

Personi që u ther për vdekje me thikë mbrëmë si pasojë e një mosmarrëveshje në trafik është A.Zh., 22-vjeçar nga fshati Siboc i Podujevës.

Sipas burimeve të Expressit incidenti ka ndodhur në fshatin Gllamnik të kësaj komune.

- Advertisement -

Policia njoftoi sot se viktima u ther për vdekje nga një person i panjohur për të, mbrëmë rreth orës 20:55, ku gjithçka dyshohet se nisi si pasojë e një mosmarrëvshje në trafik.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në IML, teksa rasti është duke u hetuar.

Nuk raportohet për të arrestuar.

- Advertisement -

Rasti është hapur si “vrasje e rëndë”.

Njoftimi i plotë i policisë:

VRASJE E RËNDË/Podujevë 12.09.2022-20:55. Lëndime të rënda trupore ka pësuar viktima mashkull kosovar pasi i njëjti dyshohet se pas një mosmarrëveshje në trafik, është goditur me thikë nga një person i dyshuar mashkull i panjohur për të. Viktima është dërguar në tretman mjekësorë në QKUK, por nuk ka arritur t’iu mbijetoj lëndimeve të shkaktuara dhe ka ndërruar jetë. Me urdhër të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti është duke u hetuar nga njësitet kompetente policore.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -