12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

E dhimbshme: Momenti kur 2 trenat përpIasen kokë më kokë në Greqi

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ky është momenti tragjik kur dy trenat përplasen kokë më kokë në Larisa të Greqi. Përplasja është kaq e fortë, sa menjëherë shpërthejnë flakët.

Nga ajo që mund të shihet edhe në video trenat udhëtonin në të njëjtën hekurudhë, me shpejtësi prej 166 km/h, duke e bërë të pamundur shmangien e përplasjes.

- Advertisement -

Të paktën 40 persona humbën jetën nga ky aksident fatal. 85 të tjerë mbetën të plagosur, 6 prej të cilëve në gjendje të rëndë.

- Advertisement -

Të fundit

Sulmuesi i Serbisë suImoi fizikisht arbitrin, pritet dënimi i rëndë

Manchester United mundi Fulhamin 3:1 në Old Trafford të dielën dhe kaloi në gjysmëfinale të FA Cup, por kjo...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -