fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

E dhimbshme: Drenicaku vetëvritet me armë zjarri, mjeku konstaton vdekjen e tij

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orët e mbrëmjes në fshatin Poklek i Ri në Drenas, ku një person dyshohet se ka bërë vetëvrasje me armë zjarri.

Kështu kanë bërë të ditur burimet nga Emergjenca dhe kanë njoftuar se bëhet fjalë për një burrë 63-vjeçar, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor që ka intervenuar në vendin e ngjarjes.

- Advertisement -

Siç mëson media në vendin e ngjarjes tashmë kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse dhe me urdhër të Prokurorit të Shtetit kanë nisur hetimet për vdekjen e të riut.

Akoma s’dihen motivet që mund ta kenë shtyrë viktimën t’i jap fund jetës, por gjatë procesit të hetimit pritet të zbardhen detaje dhe rrethanat e këtij rasti.

- Advertisement -

Të fundit

Çfarë do të thotë “magnituda” dhe “intensiteti” i tërmetit?

Madhësia dhe intensiteti i një tërmeti janë dy koncepte që shpesh ngatërrohen. Magnituda e tërmetit përcaktohet nga vlera e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -