13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Dy tërmete të forta godasin Turqinë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Dy tërmete brenda gjashtë minutash kanë ndodhur në Turqi.

I pari me magnitudë 5 ballë është ndier në Goksun, distrikt në Kahramanmaras. Kurse, tjetri 4.1 ballë ndodhi menjëherë 6 minuta pas.

- Advertisement -

Lexo edhe: BE kundërshton shkarkimin e Ekipit Menaxhues për Asociacionin: Shkelje e marrëveshjes

Megjithëse nuk janë ndier shumë dridhjet, banorët janë alarmuar për shkak të tmerrit që kanë përjetuar në shkurt kur dy tërmete të fuqishme shkatërruan zona të tëra.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë