5.8 C
Pristina
24 Shtator, 2021 - 02:38

Dua Lipa viziton Muzeun Gjergj Kastrioti Skënderbeu

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa dhe familja e saj kanë vizituar Muzeun Gjergj Kastrioti Skënderbeu në Krujë.

Ylli i popit erdhi në Shqipëri, për të parë nga afër procesin e ndërtimit të një kopshti për fëmijë. Kopshti po ndërtohet nga Sunny Hill Foundation, një fondacion i krijuar nga Dua i cili përqendrohet te kontributet në Kosovë dhe Shqipëri në aspekte të ndryshme, veçanërisht në art dhe kulturë.

Një ditë më parë, Dua u takua me kryebashkiakun Veliaj, kryeministrin Rama dhe kryediplomaten amerikane Yuri Kim.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese