fbpx
0.3 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Dua Lipa, shtetase e Shqipërisë, momenti kur betohet

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa është bërë sot shtetasja më e re shqiptare. Në Tiranë, ajo mori nënshtetësinë shqiptare nga presidenti shqiptar, Bajram Begaj.

Më pas, te kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, Dua bëri betimin si shtetase shqiptare.

- Advertisement -

“Unë Dua Dukagjin Lipa betohem me besnikëri ndaj shtetit shqiptar dhe për respektim ndaj Kushtetutës dhe ligjeve të Republikës së Shqipërisë”. Këtë tekst e lexoi Veliaj, para se fjalët e tij t’i konfirmonte këngëtarja.

“Betohem!”, tha Dua Lipa.

- Advertisement -

Të fundit

Ramush Haradinaj: Krijimi i Asociacionit, rruga e vetme për të arritur tek marrëveshja finale

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj thotë se Prishtina nuk duhet të mbetet peng i Asociacionit...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -