13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Droni kap pamje të çuditshme në një pyll, nuk dihet çka është

- Advertisement -

Një dron ka kapur pamje të çuditshme të një forme misterioze në një pyll në Mbretërinë e Bashkuar, ku shumë persona kanë pretenduar se kanë parë ‘fëmijë me sy të zinj’.

- Advertisement -

Imazhi tregon një hije të madhe në mes të pyllit në Cannock Chase, Staffordshire.

Zona supozohet se është e përndjekur nga ‘vajza me sy të zinj’ famëkeqe, një fantazmë në formën e një vajze të vogël që është parë që nga vitet 1980.

- Advertisement -

Ka pasur shumë spekulime lokale se këto pamje lidhen me veprimet e vrasësit Raymond Leslie Morris në vitet 1960.

Morris vrau shtatë vjeçaren Christine Darby në vitin 1967.

- Advertisement -

Ai ishte gjithashtu i dyshuari kryesor për zhdukjen e dy vajzave të tjera të reja në zonë. Që atëherë, besohet se shpirtrat e tyre kanë pushtuar pyjet në zonë.

Mirror raporton se imazhi i ri ka bërë që gjuetarët e fantazmave të deklarojnë zyrtarisht zonën e pushtuar.

Vëzhguesi i fantazmave Robert Pulme tha se shikimet në zonë nuk ishin të rralla.

Ai shpjegoi: ‘Ne kemi pasur shumë raporte për një “vajzë me sy të zi” që shihet duke ecur përreth. Në fillim ajo shfaqet si një vajzë normale dhe shëtitësit janë të shqetësuar se një vajzë e vogël ka humbur në pyll.

Një dron ka kapur pamje të çuditshme të një forme misterioze në një pyll në Mbretërinë e Bashkuar, ku shumë persona kanë pretenduar se kanë parë ‘fëmijë me sy të zinj’.

Imazhi tregon një hije të madhe në mes të pyllit në Cannock Chase, Staffordshire.

Zona supozohet se është e përndjekur nga ‘vajza me sy të zinj’ famëkeqe, një fantazmë në formën e një vajze të vogël që është parë që nga vitet 1980.

Ka pasur shumë spekulime lokale se këto pamje lidhen me veprimet e vrasësit Raymond Leslie Morris në vitet 1960.

Morris vrau shtatë vjeçaren Christine Darby në vitin 1967.

Ai ishte gjithashtu i dyshuari kryesor për zhdukjen e dy vajzave të tjera të reja në zonë. Që atëherë, besohet se shpirtrat e tyre kanë pushtuar pyjet në zonë.

Mirror raporton se imazhi i ri ka bërë që gjuetarët e fantazmave të deklarojnë zyrtarisht zonën e pushtuar.

Vëzhguesi i fantazmave Robert Pulme tha se shikimet në zonë nuk ishin të rralla.

Ai shpjegoi: ‘Ne kemi pasur shumë raporte për një “vajzë me sy të zi” që shihet duke ecur përreth. Në fillim ajo shfaqet si një vajzë normale dhe shëtitësit janë të shqetësuar se një vajzë e vogël ka humbur në pyll.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -