8.7 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Dronët kamikaz ia mësyjnë makinerisë luftarake të rusëve, kamera kap momentin kur ushtarët e Putinit tentojnë të ikin

- Advertisement -

Operatorët ukrainas të dronëve, janë bërë lojtarët kryesorë në luftimet më të ashpra që po zhvillohen në pjesë të ndryshme të Ukrainës.

- Advertisement -

Ata nga fillimi i luftës në këtë vend, kanë arritur të shkatërrojnë shumë armë, municione e madje të vrasin mijëra ushtarë rusë.

Një video e filmuar nga ajri shfaq aksionet e operatorëve, që për objektiv kishin makinerinë luftarak të ushtrisë së Vladimir Putinit.

- Advertisement -

Në video shihen dronët kamikazë që godasin tanket, autoblindat, kamionët e madje edhe veturat e vogla brenda të cilave gjendeshin ushtarët rusë.

Në disa momente ata janë kapur duke tentuar të braktisin mjetet luftarake, derisa e shihnin se po u afroheshin dronët kamikaz.

- Advertisement -

Madje në një rast droni shpërthen pikërisht pak centimetra larg fytyrës së ushtarit, që hapi derën e kamionit në lëvizje dhe tentoi të hidhet nga mjeti transportues.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -