-6.5 C
Pristina
20 Janar, 2021 - 03:04

Dridhet Shqipëria nga tërmeti

Lëkundje tërmeti me mangitudë 4.0 të shkallës Rihter kanë goditur Shqipërinë mëngjesin e sotëm.

Epiqendra ishte në Detin Adriatik, rreth 2 km larg Himarës dhe 118 km larg Elbasanit.

Lëkundjet u ndjenë rreth orës 08:26 në të gjithë rajonin jugor, ndërsa thellësia ishte 2 km, njoftoi EMSC.

Në Gjirokastër, tërmeti u ndje për pak sekonda, por pati fuqi të lartë.

Sipas informacioneve të deritanishme, tërmeti nuk ka shkaktuar pasoja të rënda, as viktima.

Të fundit

Të tjera nga rubrika