fbpx
1.1 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

“Drenica ka shuar privilegje që disa i patën në emër të vëllazërisë me Serbi, mos u çuditni që e mallkojnë Skenderajn”

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj, ka reaguar pas lajmit të publikuar në Nacionale, ku disa persona nuk u kursyen në ofendime ndaj komunës së Skenderajt, që po e përballet thuajse më së rëndi, me vërshimet.

Miftaraj përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë “Drenica e ka paguar me gjak çlirimin nga Serbia”.

- Advertisement -

“Drenica me gjak e ka pagu çlirimin nga Serbia. Bashkë me çlirimin ka shu dhe shkatërru edhe shumë bashkim vllaznim e privilegje qe disa i kanë realizu në emër të vllazërisë me Serbi.” – ka thënë ai.

Në fund, ai ka shkruar: “Mos u çuditni nëse të njëjtit sot e mallkojnë Skenderajn, i gëzohen vërshimeve, dhe hezitojnë me vizitu këtë trevë.”

- Advertisement -

Të fundit

Të gjitha garancitë që iu ofruan për Asociacionin, a do të bindet Kurti?

Kryemininistri Kurti nuk do Asociacion njëetnik, ndërsa zyrtarët e lartë amerikanë e sigurojnë se nuk do të jetë i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -